All Results - 2011

<< Back to selection of competitions

Regional Competition Federal Competition, Round One Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending Group sort ascendingsort descending Place sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 1 Adrian Fuchs 8A west 1 advanced 784827 advanced 88888848 IMO
gold medal 2 Roland Prohaska 8c east 1 advanced 868830 advanced 86888846 IMO
gold medal 3 Martin Nägele 8D west 4 advanced 688628 advanced 87868845 IMO
silver medal 4 Georg Anegg 8C west 3 advanced 818017 advanced 88488339 IMO
silver medal 5 Kletzander Lucas 8d east 1 advanced 888024 advanced 88636536 IMO
silver medal 6 Bernd Prach 6 south 3 advanced 888024 advanced 06837832 IMO
silver medal 7 Christian Lindorfer 5AHCIC west 1 advanced 813012 advanced 40838831
bronze medal 8 Andreas Nessmann 8b east 4 advanced 788831 advanced 06178830
bronze medal 9 Michael Missethan 6 south 4 advanced 818017 advanced 80681528 MEMO
bronze medal 10 Georg Maierhofer 6 south 1 advanced 878023 advanced 72278127 MEMO
bronze medal 11 Nastassia Grimm 7C west 8 advanced 818017 advanced 70860526 MEMO
bronze medal 12 Dekai Dong 5Q west 16 advanced 211610 advanced 13850825 MEMO
13 Felix Mittag 7A west 7 advanced 70108 advanced 41821824 MEMO
14 Maximilian Domberger 8 south 7 advanced 00178 advanced 50820823 MEMO
15 Moritz Unmann 8C west 6 advanced 806014 advanced 48610019
16 Clemens Andritsch 6 south 9 advanced 208010 advanced 30140816
17 Levi Haunschmid 4A west 11 advanced 80109 advanced 82040115
18 Jakob Hinger 8b east 13 advanced 352010 advanced 00080614
19 Michael Hahn 6a east 16 advanced 803011 advanced 20120813
19 Jakob Michl 7A west 17 advanced 22307 advanced 10420613
21 Ricarda Stellner 7 east 16 advanced 10809 advanced 00430512
22 Felix Schmid 6 east 3 advanced 60208 advanced 00650011
23 Stefan Koller 7d east 13 advanced 822618 advanced 4003007
Chuandong Tang 8a east 9 advanced 857020 advanced
Lorenz Lindenthal 8 east 4 advanced 408012
Raffael Singer 8c east 7 advanced 408012
Robert Wittek 8a east 9 advanced 308011
Daniel Herold 7c east 8 advanced 10258
Felix Bloder 6 south 7 advanced 20316
Johannes Girsch 7R east 6 advanced 21216
Thomas Knoll 8 south 13 advanced 20226
Dexin Dong 5Q west 20 20215
Magdalena Simma 4B west 11 advanced 20305
Andreas Thoma 8B west 10 advanced 40105
Felix Pichler 8 south 5 advanced 10034
Jakob Steininger 6a east 9 advanced 00404
Gudmund Pammer 8C west 5 advanced 10113
Leonard Pasqualini 7D west 17 advanced 11103
Leonhard Petzel 4 west 8 advanced 20103
Paul Steiner 8c east 9 advanced 10113
Simon Dreymann 7D west 17 advanced 20002
Lukas Mallaun 7C west 14 advanced 20002
Martin Schwalsberger 7A west 11 advanced 20002
Stefan Seiser 2 south 9 advanced 10012
Tristan Weniger 7 south 6 advanced 00202
Angela Tang 6 east 18 advanced 10001
Martin Kallinger 8c east 13
Paul Szabo 8a east 18
Judith Laister 6b east 20
Jakob Heiss 8od east 21
Patrick Pirringer 2BHIT east 21
Teresa Steiner 7M east 21
Johanna Zils 7c east 21
Melanie Dobrowolny 7c east 25
Elisabeth Dürrauer 7a east 25
Jakob Hüpfl 8a east 25
Timotheus Steiner 7c east 28
Matthias Ringwald 3HE east 29
Daniel Toneian 8c east 30
Manuel Deuerling 4b east 31
Carolina Donà 6 east 32
Leon Frischauf 2a east 32
Maria Fritthum 6c east 32
Dorian Staudt 7a east 32
Lutfi Celik 6a east 36
Sebastian Haydn 6a east 36
Leena Rapottnig 7c east 36
Lusa Zhan 6 east 36
Andreas Celary 7c east 40
Alexander Pan 7c east 40
Michael Pollak 3HD east 40
Bernhard Weiss 7b east 40
Christian Fiedler 6a east 44
Nikolaus Huber 7d east 44
Rafaella Isnit 7 east 44
Henrik Mader 7R east 44
Bernhard Paces 7 east 44
Benjamin Steininger 3HD east 44
Maximilian Zach 6a east 44
Simon Liebentritt 7DN east 51
Milad Najmi 6d east 51
Peter Sperrer 7b east 51
Lydia Stemmer 7b east 51
Roman Kaup 3HD east 55
Dominik Vagovics 3HD east 55
Martin Unger 8 south 1
Philipp Schröttner 8 south 9
Stefan Müller 8 south 12
Florian Kaltenegger 8 south 13
Hannes Höller 8 south 15
Albert Raus 9 south 15
Martina Svibic 6 south 15
Christopher Tscherne 8 south 18
Johanna Holzinger 6 south 19
Wolfgang Kern 8 south 19
Aleksandar Petrovic 7 south 19
Filip Saric 7 south 19
Katharina Habermann 7 south 23
Fabian Muralter 8 south 23
Philipp Rockenbauer 7 south 23
Andreas Weiss 7 south 23
Stefan Brunner 6 south 27
Stefan Kamper 8 south 27
Mathias Pützl 7 south 27
Marton Liziczai 7 south 30
Dominik Ritzinger 7 south 30
Elisabeth Kirschenhofer 5 south 32
Alex Müller 6 south 32
Johannes Bösch 8B west 14 advanced
Wolfgang Kastenhuber 4B west 20
Katharina Riegler 8A west 20
Mathias Hilgarth 8N west 23
David Kaltenbrunner 2AHME west 23
Victoria Markova 8C west 23
Lukas Schweighofer 8N west 23
Jakob Moosbauer 5N west 27
Lukas Raberger 7C west 28
Lukas Nagler 6B west 29
Roland Guttenberg 4B west 30
Bence Horvath 2HE west 31
Philipp Schmid 6B west 32
Michael Bolter 8D west 33
Samuel Aspöck 6B west 34
Gregor Hacker 6E west 34
Bernhard Radlinger 8C west 34
Jacqueline Adlassnigg 8D west 37
Benedict Bauer 6C west 37
Katharina Ehrmann 8B west 37
Jakob Führer 6B west 40
Stefanie Geiger 8D west 40
Christian Haas 2AHME west 40
Michael Kerschbaum 6A west 40
Fabian Hinterer 6B west 44
Martina Huber 8C west 44
Raphael Mosaner 6B west 44
Jennifer Schranz 6B west 44
Arif Celik 6D west 48
Gregor Bankhammer 8C west 49
Tanja Hildebrandt 8C west 49
Claudia Leimhofer 7B west 49
Dorothea Beck-Mannagetta 8A west 52
Maximilian Facchin 7E west 52
Alexander Flegel-Farnholz 6A west 52
Felix Mayr 6B west 52
Emmanuel Reichsöllner 7D west 52
Benedikt Spiegel 6I west 52
Maria Wuchse 8A west 52
Florian Posselt 7E west 59
Christoph Senoner 6B west 59
Mathias Stiefsohn 6A west 59
Michael Hilby 7C west 62
Tanja Spöttl 8D west 62

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified