All Results - 2013

<< Back to selection of competitions

Regional Competition Federal Competition, Round One Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending Group sort ascendingsort descending Place sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 1 Michael Missethan 8 south 4 advanced 787830 advanced 88878847 IMO
gold medal 2 Jakob Steininger 8 east 1 advanced 888024 advanced 85458838 IMO
silver medal 3 Benedict Bauer 8C west 6 advanced 067821 advanced 73838837 IMO
gold medal 3 Bernd Prach 8 south 1 advanced 878831 advanced 67880837 IMO
silver medal 5 Dekai Dong 7Q west 1 advanced 788831 advanced 73880834 IMO
silver medal 6 Levi Haunschmid 6A west 3 advanced 887831 advanced 55086832 IMO
silver medal 7 Georg Maierhofer 8 south 3 advanced 768829 advanced 82805831
bronze medal 7 Paul Schütz 6 west 9 advanced 046010 advanced 41558831
bronze medal 9 David Kaltenbrunner 4AHMEP west 7 advanced 335819 advanced 82108827
bronze medal 10 Dexin Dong 7Q west 5 advanced 847827 advanced 74340826 MEMO
bronze medal 10 Nepomuk Krenn 8 south 1 advanced 878023 advanced 82800826
bronze medal 12 Vera Gebert 8S west 14 advanced 415010 advanced 72008825
13 Ingrid Vukusic 8C west 4 advanced 364013 advanced 72700824
14 Amina Abdurrahman 7 east 3 advanced 03609 advanced 40208822
15 Clemens Andritsch 8 south 5 advanced 087217 advanced 64300821
16 Jakob Führer 8B west 2 advanced 378826 advanced 32007820
16 Valentin Hübner 6 east 7 advanced 186015 advanced 41700820 MEMO
16 Jakob Moosbauer 7N west 7 advanced 346114 advanced 21108820
19 Fabian Hinterer 8B west 9 advanced 236011 advanced 32104818
19 Felix Schmid 8 east 15 advanced 084012 advanced 81180018
19 Sergey Yurkevich 7 east 9 advanced 116210 advanced 41104818 MEMO
22 Moritz Hiebler 7 south 6 advanced 878730 advanced 72000817 MEMO
22 Julian Mache 6 south 10 advanced 018110 advanced 11806117 MEMO
24 Josef Greilhuber 6 east 2 advanced 487827 advanced 24101816 MEMO
25 Konstantin Andritsch 4 south 10 advanced 02428 advanced 10141815
26 Bruno Perreaux 5 east 16 40408 advanced 31008012
Benedikt Spiegel 8I west 16 advanced 226010 advanced
Roland Guttenberg 6B west 16 advanced 02507
Viet Anh Nguyen 7 south 7 advanced 01607
Andreas Ulm 3 south 9 advanced 41207
Florian Fürnsinn 5 east 16 advanced 01506
Constantin Grave 5 east 8 advanced 01506
Mario Mühlböck 7B west 11 advanced 01416
Werner Petti 7 east 9 advanced 03306
Gerda Prach 6 south 10 advanced 12306
Heinz Prach 7 south 8 advanced 02406
Stefan Brunner 8 south 15 21205
Mischa Elkner 6 east 4 advanced 01405
Daniel Wimmer 6 east 14 advanced 31105
Clemens Brüser 7K2 west 14 advanced 00404
Maximilian Allinger-Csollich 7D west 11 advanced 21003
Sebastian Aichhorn 6C west 13 advanced 02002
Anna Niggas 7 east 9 advanced 01102
Andrea Triebl 7 south 10 advanced 00101
Sebastian Weber 3 south 10 advanced
Mark Goda 7 south 15
Dominik Gschaider 3 south 15 advanced
Benjamin v. Berg 7 south 15 advanced
Felix Bloder 8 south 19
Benedikt Andritsch 5 south 20
Vivian Obernosterer 6 south 21
Lukas Posch 8 south 21
Markus Ruprechter 6 south 21
Johann Faschingleitner 8 south 24
Doris Prach 5 south 24
Nadine Resch 7 south 24
Roxana Trif 6 south 24
Daniel Horiatakis 4 south 28
Corinna Mathwieser 7 south 28
Dominic Hirtler 6 south 30
Hemma Reiter 8 south 30
Martin Grassmann 5 south 32
Doris Vogel 5 south 32
Georg Brantegger 7 south 34
Andreas Kemperle 3 south 34
Hannah Lichtenegger 7 south 34
Patrick Grabler 7 south 37
Katharina Lachner 6 south 37
Thomas Maierhofer 6 south 37
Daniel Windisch 8 south 37
Andreas Wagner 6 south 41
Emanuel Paceonea 7 south 42
Armin Hinterreither 2HAWL west 18
Bence Horvath 4HE west 18
Lukas Nagler 8B west 18
Simon Wegan 5B west 21
Lukas Wögerer 6A west 21
Florian Wiedemair 7I west 23
Arif Celik 8D west 24
Michael Kerschbaum 8A west 24
Jennifer Schranz 8B west 24
Florian Koppenberger 8B west 27
Bernhard Heinzelreiter 3DHDV west 28
Christian Haas 4AHME west 29
Rupert Bachler 5C west 30
Klara Hultsch 7B west 30
Natascha Mahanta 6B west 32
Christoph Senoner 8B west 32
Wolfgang Gottwald 8A west 34
Anna Brötzner 2AHBG west 35
Stefan Kitic 7.(6es) west 35
Jakob Maier 5A west 35
Astrid Reisinger 5B west 38
Daniel Schennach 7D west 38
Birgit Zwielehner 7B west 38
Clara Distler 6C west 41
Elisabeth Schneckenreiter 7A west 41
Alexander Stadler 5C west 41
Timo Reichert 6 west 44
Lukas Mayerhofer 6A west 45
Celestine Stockinger 6A west 45
Philipp Auer 7I west 47
Felix Mayr 8B west 47
Daylen Thimm 6B west 47
Samuel Aspöck 8B west 50
Alexander Felgel-Farnholz 8A west 50
Manuel Lemmerer 8A west 50
Caroline Mayr 7B west 50
Timo Reichert 6 west 50
Marlene Thalhammer 6C west 50
Vanessa Vierlinger 7B west 50
Daniel Poinstingl 8B west 57
Dado Rodic 7 west 57
Gabriel Schedlberger 5N west 57
Eva Mühlberger 6 west 60
Marko Watzko 7B west 60
Stefan Schöberl 6B west 62
Rita Höller 6B west 63
Carolina Donà 8 east 5
Lusa Zhan 8 east 5 advanced
Theresa Heiss 8 east 12
Nikolas Zykan 6 east 13
Maria Fritthum 8 east 18
Emanuel Flasch 6 east 19
Alexander Simunics 8 east 20
Leon Frischauf 4 east 21
Enrico Iurlano 7 east 22
Tobias Beran 7 east 23
Florian Kühteubl 7 east 23
Martin Baumgartner 6 east 25
Matthias Reich-Rohrwig 6 east 25
Thomas Gerstenmayer 7 east 27
Felix Schneider 7 east 27
Matthias Ehrendorfer 8 east 29
Elias Debono 2 east 30
Anh Nguyen 6 east 30
Alexander Edthofer 7 east 32
Seongu Heo 7 east 32
Helmut Horvath 7 east 32
Philipp Eisingerich 8 east 35
Zhou Zhenai 6 east 36
Tobias Kietreiber 7 east 37
Filip Lovre 7 east 37
Mathias Tesch 6 east 39
Marcus Messetler 6 east 40
Sven Gilic 3 east 41
John Dittrich 4 east 42
Hanae Miura 8 east 42
Yasmine Pliessnig 1 east 44
Daniel Hummelberger 6 east 45
Claudia Kanik 6 east 45
Andras Sass 6 east 45
Oliver König 3 east 48
Arijane Sommeregger 8 east 49
Clara Pavlik 7 east 50

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified