All Results - 2014

<< Back to selection of competitions

Regional Competition Federal Competition, Round One Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending Group sort ascendingsort descending Place sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 1 Dekai Dong 8Q west 3 advanced 483823 advanced 88888848 IMO
gold medal 2 Josef Greilhuber 7A east 2 advanced 665825 advanced 88788847 IMO
gold medal 3 Moritz Hiebler 8 south 1 advanced 733821 advanced 88678845 IMO
silver medal 4 Dexin Dong 8Q west 6 advanced 857828 advanced 86878744 IMO
silver medal 4 Valentin Hübner 7d east 8 advanced 283821 advanced 88686844 IMO
silver medal 6 Sergey Yurkevich 8A east 1 advanced 484824 advanced 84878843 IMO
silver medal 7 Bruno Perreaux 6A east 14 advanced 018817 advanced 88818841 MEMO
bronze medal 8 Levi Haunschmid 7A west 1 advanced 681823 advanced 81788840 MEMO
bronze medal 8 David Kaltenbrunner 5AHMEP west 2 advanced 742821 advanced 87766640
bronze medal 10 Alexander Stadler 6C west 4 advanced 203813 advanced 78285838 MEMO
bronze medal 10 Paul Schütz 7 west 8 advanced 880824 advanced 83767839 MEMO
bronze medal 12 Jakob Moosbauer 8N west 8 advanced 380819 advanced 82738836
HM 13 Andreas Ulm 4 south 3 advanced 332816 advanced 71188833 MEMO
HM 14 Florian Wiedemair 8I west 14 advanced 180817 advanced 80725830
HM 15 Matthias Reich-Rohrwig 7E east 6 advanced 253818 advanced 80177326 MEMO
HM 16 Mischa Elkner 7d east 14 advanced 812213 advanced 81314825
HM 16 Vivian Obernosterer 7 south 3 advanced 803819 advanced 03176825
HM 18 Florian Fürnsinn 6C east 3 advanced 481821 advanced 60225823
HM 19 Heinz Prach 8 south 1 advanced 880824 advanced 00208818
HM 20 Benedikt Andritsch 6 south 9 advanced 330814 advanced 70110817
21 Alexander Hein 6a east 10 advanced 080816 advanced 40106112
22 Edwin Frieser 6b east 14 advanced 350816 advanced 40310311
23 Dominik Gschaider 4 south 11 advanced 051814 advanced 31222010
24 Anna Brötzner 3AHBG west 19 060814 advanced 1011069
25 Filip Lovre 8A east 13 advanced 802818 advanced 1011003
Johannes Mader 8c east 5 advanced 672823 advanced
Christoph Pichler 6 west 11 advanced 250714 advanced
Nicolas Griebenow 6A west 17 advanced 150612
Viet Anh Nguyen 8 south 7 advanced 353112
Werner Petti 8A east 4 advanced 822012
Gerda Prach 7 south 11 advanced 301812
Konstantin Andritsch 5 south 8 advanced 210811
Tobias Beran 8a east 9 advanced 450211
Valentin Havlovec 7 south 10 advanced 371011
Julian Mache 7 south 6 advanced 801211
Corinna Mathwieser 8 south 5 advanced 400711
Maximilian Hofer 5AR west 15 advanced 200810
Miklós Horvath 6D west 5 advanced 270110
Leon Frischauf 5A east 6 advanced 80008
Sebastian Aichhorn 7C west 18 advanced 40026
Clemens Brüser 8K2 west 10 advanced 20114
Enrico Iurlano 8c east 11 advanced 40004
Lukas Mayrhofer 7A west 15 advanced 20024
Barbara Forster 6 south 11 advanced 20013
Roland Guttenberg 7I west 6 advanced 20002
Sebastian Weber 4 south 14
Dominic Hirtler 7 south 15
Manuel Kulmer 6 south 15
Thomas Maierhofer 7 south 15
Andrea Triebl 8 south 15
Doris Prach 6 south 19
Markus Ruprechter 7 south 19
Andreas Geierhofer 7 south 21
Dominik Gutnik 7 south 21
Manuel Hauke 8 south 21
Nadine Resch 8 south 21
Julia Stadlmann 6 south 21
Johannes Droschl 6 south 26
Mark Goda 8 south 26
Benjamin Holter 6 south 26
Daniel Horiatakis 5 south 26
Katharina Lachner 7 south 26
Lafer Stefan 6 south 26
Daniel Teichert 7 south 26
Philipp Trummer 7 south 26
Bernhard Woschizka 2 south 26
Christopher Czernin 2 south 35
Thiemo Greistorfer 7 south 35
Timo Johansson 7 south 35
Markus Perz 6 south 35
Stefanie Pucher 7 south 35
Alexander Söllinger 6 south 35
Doris Vogel 6 south 35
Stefan Faschingleitner 7 south 42
Lisa-Marie Fröhlich 6 south 42
Alexander Gillmann 7 south 42
Fabian Mitterhuber 7 south 42
Fabian Schaffenrath 2 south 42
David Schilhan 6 south 42
Martin Baumgartner 7a east 11
Daniel Wimmer 7c east 14
Thomas Gerstenmayer 8b east 18
Bernhard Kralofsky 6d east 18
Kevin Opelt 6a east 18
Felix Schneider 8d east 21
Peter Drmota 8d east 22
Constantin Grave 6a east 22
Matthias Ostermann 7a east 22
Stephan Schneider 6 east 22
Godwin Biziyaremye 5b east 26
Elias Debono 7 east 26
Marcel Zentner 6 east 26
Emanuel Flasch 7c east 29
Georg Christ 6c east 30
Seongu Heo 8B east 30
Rossen Nenov 5b east 30
Daniel Neubauer 5m east 30
Markus Prix 6b east 30
Florian Schimek 6a east 30
Bianca Tanase 7e east 30
Mathias Tesch 7R east 30
Karin Wittek 6a east 30
Bernhard Kepka 7b east 39
Anh Nguyen 7 east 39
Joshua Rath 4b east 39
Andreas Reich-Rohrwig 5b east 39
Raoul Barbu 5m east 43
David Chalmers 6d east 43
Robin Haid 6b east 43
Tobias Kietreiber 8b east 43
Fabian Kresse 6d east 43
Constantin Schmid 6c east 43
Alexander Schwaiger 6b east 43
Daniel Unterberger 6d east 43
Florian Wimmer 5dr east 43
Sven Gillic 8 east 52
Arno Hofmann 5 east 52
Oliver König 8 east 52
Milomir Milenkovic 8 east 52
Stefan Pazourek 6a east 52
Georg Singer 5b east 52
Sophie Steininger 7d east 52
Klara Hultsch 8B west 12 advanced
Christian Sonnleitner 6 west 13
Maximilian Allinger-Csollich 8D west 19
Daniel Schennach 8D west 19
Lukas Wögerer 7A west 19
Armin Hinterreither 3HAWL west 23
Christian Haas 5AHME west 24
Timo Reichert 7 west 24
Daylen Thimm 7B west 24
Jakob Maier 6A west 27
Eva Mühlberger 7 west 27
Gabriel Schedlberger 6N west 29
Stefan Schöberl 7B west 29
Susanna Weinberger 6B west 29
Aaron Wichmann 7B west 29
Tobias Jakob 6RA west 33
Simon Breneis 5A west 34
Lorenzo Ferrara 5A west 34
Samuel Jaburek 7N west 34
Mario Mühlböck 8B west 34
Simon Wegan 6B west 34
Maximilian Pixner 6 west 39
Rupert Bachler 6C west 40
Katharina Kohl 6A west 40
Hanna Scherrer 6A west 40
Pascal Jäger 6E west 43
Stefan Kitic 8E west 43
Paul Aspalter 7B west 45
Caroline Mayr 8B west 45
Manuel Nestler 7B west 45
Eduard Stützner 7A west 45
Peter Supper 7ORG west 45
Marko Watzko 8B west 45
Patrik Weilerscheidt 6ORG west 45
Philipp Auer 8I west 52
Laurin Bösch 6A west 52
Daniel Glaser 7C west 52
Daniela Infanger 5B west 52
Sebastian Mistlberger 6W west 52
Mario Morizzo 6B west 52
Magdalena Otto 6 west 52
Florian Sachsenhofer 6C west 52
Nina Schwaiger 6A west 52
Michael Spiekermann 5B west 52
Celestine Stockinger 7A west 52
Sebastian Brunhofer 6B west 63
Andreas Gruber 7A west 63
Lukas Hageneder 7 west 63
Marlene Stockinger 5 west 63

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified