All Results - 2004

<< Back to selection of competitions

Regional Competition Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending Group sort ascendingsort descending Place sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 3 Michael Razen 8 west 2 advanced 06883833 IMO
silver medal 4 Jakob Preininger 6 west 5 advanced 46688032 IMO
silver medal 6 Bernhard Kiniger 6 west 11 advanced 76882031 IMO
silver medal 7 Daniel Bäumer 7 west 6 advanced 77088030 APMC
bronze medal 8 Alexey Trubarov 8 east 4 advanced 56828029 APMC
bronze medal 9 Erik Gebeshuber 8 west 7 advanced 56824328 APMC
bronze medal 10 Thomas Takacs 7 west 2 advanced 66614427 APMC
bronze medal 10 Tiao Wang 7 east 11 advanced 56817027 APMC
bronze medal 12 Johannes Schleischitz 8 east 1 advanced 67282025
13 Dominik Stürzer 8 west 1 advanced 50674224
14 Michael Mosshammer 6 west 7 advanced 70622421 APMC
19 Stephanie Lackner 8 west 7 advanced 00653014
19 Thomas Mühlöcker 7 east 16 advanced 30173014
21 Moritz Antlanger 7 west 10 advanced 16122012
21 Lucas Klausner 7 east 2 advanced 40124112
23 Peter Wirthumer 6 east 10 advanced 0010001
Anna Zechner 8 east 3 advanced
Peter Gila 5 east 5 advanced
Claudia Scheimbauer 8 east 6 advanced
David Fischer 8 east 7 advanced
Bernhard Rotter 7 east 8 advanced
Yiguang Wang 7 east 9 advanced
Sherin Puthenkalam 8 east 12 advanced
Stefan Schuchnigg 8 east 13 advanced
Anna Baumgartner 6 east 14 advanced
Felix Schwenninger 6 east 15 advanced
Harald Nussbaumer 7 east 17 advanced
Georg Seliger 8 east 18 advanced
Julia Greslehner 8 west 4 advanced
Jakob Ebner 7 west 12 advanced
Maximilian Bock 8 west 13 advanced
Julia Kastner 6 west 14 advanced
Reema Al-Aifari 7 west 15 advanced
Filip Grubelnik 5 west 15 advanced
Doris Sinwel 8 west 15 advanced
Eva Haas 7 west 18
participant made anonymous 7 west 18
Claudia Fischer 8 west 20
Pascal Hofmair 7 west 20
Martina Meirhofer 8 west 20
Lukas Schrangl 6 west 20
Michael Schramm 7 west 24
Philipp Birklbauer 6 west 25
Michael Lindner 6 west 25
Wilfried Huemer 7 west 27
Stephanie Polzinger 7 west 28
Anna Frühstück 6 west 29
Patrick Gebetsroither 8 west 29
Manuel Grill 7 west 29
Georg Heise 5 west 29
participant made anonymous 7 west 29
Tobias Rosenlechner 7 west 29
participant made anonymous 7 west 35
Markus Holzmann 5 west 35
Nora Odabas 6 west 35
Constantin Sluka 6 west 35
Alexander Wietek 6 west 35
Julia Theresa Csar 6 west 40
Josef Kemetmüller 6 west 40
Christof Pfurtscheller 7 west 40
Bernhard Birklbauer 5 west 43
Klaus Graef 7 west 43
Michael Gröchenig 8 west 43
Stefan Kaltner 6 west 43
Reinhard Buchgeher 5 west 47
Elisabeth Gollinger 7 west 48
Matthias Pickl 6 west 48
Florian Buchegger 7 west 50
Lukas Kriechbaum 7 west 50
Julia Nusime 6 west 50
Thomas Hofer 5 west 53
Sarah Weiß 7 west 53

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified