Federal Competition - 2007

<< Back to selection of competitions

Federal Competition, Round One Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 1 Yimin Ge 888832 advanced 88888848 IMO
gold medal 2 Philipp Schönbauer 268521 advanced 78878846 IMO
gold medal 3 Georg Heise 888731 advanced 88888545 IMO
silver medal 4 Sara Kropf 518721 advanced 68868844 IMO
silver medal 5 Peter Gila 858627 advanced 88888242 IMO
silver medal 6 Fabian Mayrhuber 148518 advanced 78884136 IMO
bronze medal 7 Stephan Eisenhaber 538622 advanced 56877235 MEMO
bronze medal 8 Martin Köberl 108514 advanced 88077535 MEMO
bronze medal 9 Joachim Orthaber 238821 advanced 08887233 MEMO
bronze medal 10 Adrian Fuchs 208616 advanced 08186831 MEMO
bronze medal 10 Johannes Hafner 157518 advanced 78077231 MEMO
12 Clemens Müllner 165517 advanced 81881228 MEMO
13 David Auinger 007512 advanced 08665227
14 Florian Andritsch 228517 advanced 18753327
15 Herbert Pajer 008614 advanced 04686226
16 Waltraud Lederle 268521 advanced 18237223
17 Michalis Neururer 048517 advanced 06672223
18 Severin Rettensteiner 147012 advanced 07751222
19 Joachim Bosina 167519 advanced 01766121
20 Christian Lindorfer 207514 advanced 08432219
21 Valerie Roitner 115512 advanced 01861218
22 Thomas Kolar 107513 advanced 03606217
23 Franz Xaver Mayr 008513 advanced 05112211
24 Thomas Aichinger 138517 advanced 02421110
25 Michael Starkl 205512 advanced 01404110
26 Lukas Andritsch 136212 advanced 0410229
27 Stephan Pfannerer 107513 advanced 0110125
Armin Schöch 168520 advanced
Johanna Novacek 108514 advanced
Christina Satzinger 005510
Daniel Steuber 04059
Clemens Schimek 13059
Katharina Albert 00358
Josef Baumgartner 10258
Daniel Perz 23038
Robert Triebl 20158
Kinga Kovacs 10157
Philipp Staudinger 10056
Daniela Saxenhuber 10056
Bernhard Bloder 10034
Michael Schwarz 10113
Sarah Buchner 10001
David Ölzant 10001

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified