Federal Competition - 2009

<< Back to selection of competitions

Federal Competition, Round One Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 1 Felix Dräxler 7d 877830 advanced 88888848 IMO
gold medal 2 Stephan Pfannerer 7a 762823 advanced 78888847 IMO
gold medal 2 Valerie Roitner 8A 760013 advanced 78888847 IMO
silver medal 4 Clemens Müllner 8B 888832 advanced 88688846 IMO
silver medal 5 Adrian Fuchs 6A 814114 advanced 85888643 IMO
silver medal 5 Johannes Hafner 8c 658827 advanced 87788543 IMO
bronze medal 7 Daniel Perz 7c 707014 advanced 78752837 MEMO
bronze medal 8 Julian Menz 7c 834015 advanced 73577433 MEMO
bronze medal 9 Thomas Kolar 8c 274215 advanced 54788032
bronze medal 10 Martin Nägele 6D 805821 advanced 35783531 MEMO
bronze medal 11 Christina Satzinger 8C 802818 advanced 38828029
12 Roland Prohaska 6c 237820 advanced 85408025 MEMO
13 Christian Lindorfer 3AHCIC 806014 advanced 82734024 MEMO
13 Clemens Macho 7C 804113 advanced 78108024 MEMO
15 Johannes Eder 8B 316111 advanced 16622421
15 Felix Pichler 6a 223815 advanced 15661221
17 Elisabeth Gaar 8c 223815 advanced 80620218
17 Johannes Renner 5AHELI 804113 advanced 80721018
19 Georg Anegg 6C 813012 advanced 33502013
19 Markus Kunesch 7B 803112 advanced 71012213
19 Veronika Schusterbauer 7C 021811 advanced 04801013
22 Florian Aigner 7B 804012 advanced 03540012
22 Lukas Andritsch 8B 841821 advanced 03234012
24 Alexander Dür 8a 526114 advanced 00821011
25 Maximilian Domberger 2BHMI 003811 advanced 0040059
25 Thomas Fabian 7c 803213 advanced 0072009
Jakob Kogler 7A 325010
Michael Schwarz 7C 220610
Helene Wiesinger 7B 30609
Stephan Ammann 7B 80008
Jakob Hinger 6b 01618
Bernhard Thallinger 7b 00088
Thomas Knoll 6b 00707
Florian Redl 8a 00707
Raphael Dreymann 7D 10506
Wolfgang Kastenhuber 2B 10506
Andreas Nessmann 6b 21216
Martin Unger 6a 20406
David Seufer-Wasserthal 7CR 01405
Magdalena Simma 2B 30205
Lukas Mayrhofer 7B 00404
Paul Steiner 6c 00314
Gloria Malin 7E 10203
Albert Raus 3AHETI 20002
Philipp Schröttner 6C 00202
Lukas Aberer 7D 01001

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified