Federal Competition - 2011

<< Back to selection of competitions

Federal Competition, Round One Federal Competition, Round Two
Place sort ascendingsort descending Name sort ascendingsort descending Gr. sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending 1sort ascendingsort descending 2sort ascendingsort descending 3sort ascendingsort descending 4sort ascendingsort descending 5sort ascendingsort descending 6sort ascendingsort descending Σ sort ascendingsort descending
gold medal 1 Adrian Fuchs 8A 784827 advanced 88888848 IMO
gold medal 2 Roland Prohaska 8c 868830 advanced 86888846 IMO
gold medal 3 Martin Nägele 8D 688628 advanced 87868845 IMO
silver medal 4 Georg Anegg 8C 818017 advanced 88488339 IMO
silver medal 5 Kletzander Lucas 8d 888024 advanced 88636536 IMO
silver medal 6 Bernd Prach 6 888024 advanced 06837832 IMO
silver medal 7 Christian Lindorfer 5AHCIC 813012 advanced 40838831
bronze medal 8 Andreas Nessmann 8b 788831 advanced 06178830
bronze medal 9 Michael Missethan 6 818017 advanced 80681528 MEMO
bronze medal 10 Georg Maierhofer 6 878023 advanced 72278127 MEMO
bronze medal 11 Nastassia Grimm 7C 818017 advanced 70860526 MEMO
bronze medal 12 Dekai Dong 5Q 211610 advanced 13850825 MEMO
13 Felix Mittag 7A 70108 advanced 41821824 MEMO
14 Maximilian Domberger 8 00178 advanced 50820823 MEMO
15 Moritz Unmann 8C 806014 advanced 48610019
16 Clemens Andritsch 6 208010 advanced 30140816
17 Levi Haunschmid 4A 80109 advanced 82040115
18 Jakob Hinger 8b 352010 advanced 00080614
19 Michael Hahn 6a 803011 advanced 20120813
19 Jakob Michl 7A 22307 advanced 10420613
21 Ricarda Stellner 7 10809 advanced 00430512
22 Felix Schmid 6 60208 advanced 00650011
23 Stefan Koller 7d 822618 advanced 4003007
Chuandong Tang 8a 857020 advanced
Lorenz Lindenthal 8 408012
Raffael Singer 8c 408012
Robert Wittek 8a 308011
Daniel Herold 7c 10258
Felix Bloder 6 20316
Johannes Girsch 7R 21216
Thomas Knoll 8 20226
Dexin Dong 5Q 20215
Magdalena Simma 4B 20305
Andreas Thoma 8B 40105
Felix Pichler 8 10034
Jakob Steininger 6a 00404
Gudmund Pammer 8C 10113
Leonard Pasqualini 7D 11103
Leonhard Petzel 4 20103
Paul Steiner 8c 10113
Simon Dreymann 7D 20002
Lukas Mallaun 7C 20002
Martin Schwalsberger 7A 20002
Stefan Seiser 2 10012
Tristan Weniger 7 00202
Angela Tang 6 10001

Hint: Multiple contests/rounds are shown at the same time. Only participants for who we have complete data will be shown. If you want to make sure that you really see all competitors, click on the competition header to see only the results from this competition.
For example, if both the regional and federal competition are shown and we do not know the regional competition results for a candidate, the this candidate will also not be shown in the federal competition results!

Legend:
advanced ... advanced (qualified for the next round)
disqualified ... disqualified